Bichon havanais

Lagotto Romagnolo

TOPlist

"Sindy"

Hyacintha Angel Navajo

"SINDY"

 

Hyacintha je pro hodně lidí důkazem, že s německým ovčákem nemusí být nutně jen cvičeno ve sportovní či služební kynologii podle zkušebních řádů ať národních či mezinárodních. Daniela Šišková se vrhla s Hyacintou do sportů, které jí a hlavně fenku baví.....

O "Sindy" - tak jí doma říkají, slovy její paničky, použito z http://daniweb.wz.cz/Hyacintha.html :

Sindy je tvor naprosto všestranný, je to nezkrotný živel, který se nikdy neunaví, nebo jsem toho tedy zatím asi nedocílila. Potřebuje být stále něčím zaměstnaná, ať už je to aportování klacíků (vždy najde ten největší, aby ho v případě neopětování její vášně mohla použít jako zbraň a alespoň vás s ním praštila po holeni), sbírání tenisáků po zahradě (popřípadě alespoň jejich sežvejkávání a napouštění slinami), chytání létajících talířů nebo alespoň provádění bláznivých povelů z dogdancingu…. Tak proč toho nevyužít:-)

Agility - Sindy agility nesmírně baví, dokonce je i moc šikovná, ovšem jen když jsem já v klidu, jakmile se rozběhnu s ní, radostí kosí všechno, co jí stojí v cestě, jen aby byla rychlejší než já. Vzhledem k tomu, že mi jí děda z chalupy „půjčuje“ jen na omezenou dobu, a dlouhou chvíli trvá, než se Sindy z nezbedného rozmazleného psíka přetransformuje na mou vlnu, dávají nám tréninky opravdu zabrat, ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehko na bojišti, tak se třeste, až začneme závodit…:-)

Flyball - Sindy je typickou představitelkou charakteristiky „místo mozku tenisák“, takže Flyball pro nás byla jasná volba. Celé naše flyballové šílenství začalo takto. Ze začátku jsme si to párkrát zkusily na shootu, až pak bylo potřeba zatnout zuby a připravit se na Mistrovství Evropy, jelikož náš znovuzrozený tým Adrenalin Flyers s námi počítal. Měly jsme na to pouhý měsíc (tedy asi 5 tréninků), na předposledním tréninku jsem Sindy, za pomoci Janiny tréninkové metody „oběhni mě“, vzala na box. A ejhle, šlo to! Takže už umíme celou dráhu… no, týden před ME to už asi chtělo ? A taky se to vyplatilo! Sindy si na ME zlepšila svůj rekord na krásných 4,9 sekund (Sindy se nerada chlubí, ale neodpustila by mi, kdybych to zde neuvedla, tak tedy „kam se na nás hrabou některý bordery“ :-D) no a představte si, že naše družstvo AF nakonec ve své 6. divizi vyhrálo. Takže náš zatím největší flyballový úspěch: Mistři Evropy ve Flyballu v 6. Divizi:-)

4.-6.7.2008 - Mistrovství Evropy v MB - 1.místo Mistři Evropy ve Flyballu v 6. Divizi

 

13.9.2008 - Mistrovství  České republiky ve Flyballu - 1.místo mistři republiky v 2. divizi

13.9.2008 se Sindy s paničkou Danielou a jejich flyballovým družstvem zúčastnili Mistrovství ČR. Díky vylepšenému času z ME se dostali až do 2. divize, kterou po neuvěřitelném finálovém boji vyhráli. Tak že se se Sindy staly Mistry republiky ve flyballu v 2. divizi. Celé družstvo si vylepšilo svůj rekord na krásných 21,08 sekund, a tak jim na 1. divizi a do boje o absolutního vítěze chybí ještě přibližně 2 sekundové zlepšení, tak všichni držíme Sindy i paničce a celému družstvu palečky, aby se ji příští rok zadařilo a stoupili do bojů v 1. divizi a o absolutního vítěze !!

 

 
 
 
 
 
 

 

Dogfrisbee - Sindy umí chytat disky prakticky jakkoli, já je neumím házet vůbec, na tom jsme se zatím zasekly :-D

Dogdancing - Jak již bylo zmíněno, Sindy se nerada nudí. Tak proč jí nenaučit pár sranda prvků z dogdancingu. Nyní občas vystupujeme na nějakých akcích, ale jen tak pro zábavu a pobavení návštěvníků. 

9.8.2008 - Chotěboř - 1. místo závody v dogdancingu v divizi D (kategorie začátečníků)

 Milá Danielo a Sindy, moc Vám gratulujeme k Vašim dosavadním úspěchům a držíme Vám palečky do dalších závodů, jen tak dál jste holky šikovný! Určitě nám dejte zase vědět jak si spolu na závodech vedete.